Resimdeki mantarlar arasına gizlenmiş fareyi 6 saniyede fark edebilirseniz dünyanın en keskin gözlerine sahip olursunuz!

Zekâ testleri çeşitlerinden biri olan optik illüzyonlar, beynimizi kandırmak için yapılmış görsel bulmacalardır. Bu tarz bulmacalara görsel illüzyonda denir. Çoğu zaman basit zekâ testleri olarak karşımıza çıkarlar. Son zamanlarda popülerleşerek, yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır.

Optik yanılsama türleri üçe ayrılır bunlar; gerçek, fizyolojik ve bilişsel. Bir nesnenin fiziksel özelliklerini yanlış yorumladığımızda gerçek yanılsamalar ortaya çıkar. Fizyolojik yanılsama ise; gözlerimizin ve beynimizin ışığı ve rengi işleme biçiminden kaynaklanır. Beynimiz gördüklerimiz hakkında varsayımda bulunurken ortada ki kanıtlar ile çelişiyorsa bu durumda da bilişsel yanılsamalar ortaya çıkar.

Yapılan araştırmalara göre, optik illüzyon testleri kişilerde konsantrasyon arttırmaya ve ileriki yaşlarda oluşabilecek bilişsel gerilemeleri önlemeye büyük oranda yardımcı oluyor.

Sizin de detaylara dikkat eden meraklı gözleriniz var mı? Şimdi öğrenmenin tam zamanı!

GÖRÜŞÜNÜZÜ TEST EDECEK OPTİK YANILSAMA TESTİ: 6 SANİYE İÇERİSİNDE GİZLİ FAREYİ BULUNYukarıda paylaştığımız illüstrasyon görselinde birbirine benzeyen bir sürü mantar çizimi görüyoruz. Ama bu resimde başka bir şey daha var ve bir kenardan bize bakıyor.

Bu göz önünde saklanan bir fare. Sizden istediğimiz mantarlar arasına saklanmış olan bu fareyi 6 saniye içerisinde bulmanız.

Zamanınız şimdi başlıyor.

6 saniye içerisinde gizlenen fareyi tespit etmek için olağanüstü bir görüşe ve detaylara dikkat seviyenizin yüksek olması gerekir. Fare gözlerimizin önünde ama optik illüzyonlu test bu işi biraz zorlaştırıyor.

Resme çok dikkatli bakın, sizde bu tatlı fareyi fark edeceksiniz.

Acele etmeniz gerekiyor, zaman daralıyor.

Fareyi fark edebildiniz mi?

Süre bitiyor…

SÜRE BİTTİ! İŞTE GİZLİ FARENİN YERİ

Evet, süre bitti. Dikkat seviyesi yüksek ve keskin gözlere sahip okuyucularımız süre içerisinde minik fareyi fark ettiklerini düşünüyoruz. Tebrikler! Fazlasıyla keskin gözleriniz ve mükemmel bir görüşünüz var.

Gizlenmiş fareyi 6 saniye içerisinde bulamayan okuyucularımız ise endişelenmesine gerek yok. Çünkü cevabı aşağıda sizinle paylaşacağız.

İşte mantarlar arasına kendini ustalıkla gizlemiş olan farenin gizli yeri;Bu oldukça zordu değil mi? Peki, siz verilen süre içerisinde gizlenmiş olan fareyi bulabildiniz mi? Yoksa süreyi aştınız mı, yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir