Seçil Erzan Kimdir, Nerelidir? Futbol Dünyasını Konuştuğu Bankacı Seçil Erzan Hakkındaki Suçlamalar Neler?

Futbol dünyasını sarsan dolandırıcılık iddialarının ardından Seçil Erzan ismini sıkça duymaya başladık. Arda Turan, Muslera, Emre Belözoğlu gibi spor dünyasının ünlü isimlerinin de aralarında bulunduğu birçok kişiyi dolandırdığı iddia edilen Seçil Erzan, sosyal medyada en çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. Peki, milyon dolarların konuşulduğu olayda adı geçen Seçil Erzan kimdir? Seçil Erzan ne iş yapıyor, mesleği nedir? 

İşte, detaylar…

Seçil Erzan Kimdir? Seçil Erzan Kaç Yaşında ve Nerelidir?

Seçil Erzan, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde dünyaya geldi. Eğitim hayatına Çorlu’da başlayan Erzan, Çorlu Lisesi’nden mezun oldu. Üniversite eğitimi için Kocaeli’ye giden Seçil Erzan, mezun olduktan sonra bankacılık kariyerine başladı.

Seçil Erzan Ne İş Yapıyor, Mesleği Ne?

Kariyerine Çorlu’da başlayan Seçil Erzan, Çorlu’da 10 yıl kadar bir bankanın şube müdürü olarak görev yaptı. Daha sonra İstanbul’da şube müdürlüğüne atandı. İstanbul’da Denizbank Bahçeşehir şube müdürlüğüne atanan Erzan, 2012 yılında aynı bankanın Florya şubesinde görev yaptı. Buradan da Levent Büyükdere şubesine müdür olarak atandı.

2013 yılında, görev yaptığı bankanın Galatasaray ile bir sponsorluk anlaşması imzalaması nedeniyle, dönemin Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in finansal danışmanlığını da yaptığı iddia ediliyor.

Bu süre zarfında, bir yandan şube müdürü olarak görev yaparken bir yandan da yaklaşık 11 yıl boyunca birçok futbolcu, iş insanı ve aile üyelerine yüksek getiri sağlama vaadiyle bir ‘fon’ önerisinde bulundu.

Seçil Erzan Hakkındaki Suçlamalar Neler?

Seçil Erzan, bir dizi ünlü futbolcunun da aralarında bulunduğu bazı kişileri dolandırdığı iddiasıyla yargılanıyor. Erzan ile birlikte 6 diğer sanık, futbol dünyasında yer alan 18 kişiden milyonlarca doları haksız yere elde etmekle suçlanıyorlar.

Dolandırılarak mağdur edildiği iddia edilen futbolcular arasında Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera, Semih Kaya, Volkan Bahçekapılı gibi tanınmış isimler de bulunuyor.

Soruşturma sürecinde, Seçil Erzan ile birlikte dört diğer kişi tutuklandı.

Savcılık, Erzan ve diğer şüphelilere karşı “Özel Belgede Sahtecilik” ve “Nitelikli dolandırıcılık” suçlarından dava açtı.

Erzan’ın, ünlü teknik direktör Fatih Terim’in adını kullanarak bu dolandırıcılığı gerçekleştirdiği iddia ediliyor.

Eğer suçlu bulunursa, Erzan’a 226 yıl hapis cezası verilmesi talep ediliyor!

Erzan’ın yargılanmasının ilk duruşmasında, mahkeme Erzan’ın tutukluluk durumunun devam etmesine karar verdi ve duruşma, 12 Ocak 2024 tarihine ertelendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir