Steam Türkiye’de En Çok Satanlar: Baldur’un Kapıları Bir Açıldı Pir Açıldı

Steam’in haftalık olarak paylaştığı veriler hem ülkemizdeki hem de dünyadaki oyuncuların alışkanlıklarını görmemizi ve trendlerin nabzını tutmamızı sağlıyor. Gelin bu hafta ülkemizdeki oyuncular en çok hangi oyunları tercih etmişler bir göz atalım.

2. Oyun dünyasını saran Baldur’s Gate 3 çılgınlığını da yakın takipteyiz.

Yeri neredeyse asla değişmeyen CS:GO’nun hemen ardından ikincilik koltuğunu kapan Baldur’s Gate 3 türe aşina olan olmayan neredeyse tüm oyuncuların dikkatini çekerek büyük bir başarıya imza attı. Daha şimdiden bu zamana dek yapılmış en detaylı rol yapma deneyimi olarak tanımlanan oyun listenin tepesinden uzunca bir süre inecek gibi de görünmüyor.

3. Call of Duty ise listenin üçüncü sırasında.

Geçtiğimiz haftaya göre konumunu iki sıra birden yükseltmiş olan yapım bünyesinde Warzone ve Warzone II’yi barındırıyor. Battle Royale, Diriliş ve DMZ modlarıyla oyunculara keyifli bir deneyim vadeden yapım ülkemizde olduğu gibi global çapta da hayli popüler.

4. Milli terapimiz olmadan liste olmaz.

Yıllardır Avrupa yollarında tır sürmekten bıkmadıysak bir sebebi var. Online modu ile ayrı, tek kişilik modu ile apayrı bir deneyim sunan Euro Truck Simulator 2 içimizde bir yerlerde uyanmayı bekleyen tır şoförünün ne istediğini çok iyi biliyor. Geçtiğimiz haftaya göre tam 17 sıra birden yükselen oyunun bu başarısında %75’lik indirimin payı da büyük.

5. Listenin beşinci sırasında ise bir oyun değil ek paket var.

Call of Duty® Modern Warfare II ve Warzone için kullanılabilir olan ek paket oyunculara yen bir operatör, oyun puanları, yeni infaz hareketleri ve çok daha fazlasını sunuyor.

Listenin geri kalanı ise şöyle:

  • Remnant II

  • Red Dead Redemption 2

  • EA Sports FC 24

  • Starfield

  • Grand Theft Auto V

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir