AK Partili Genç: ‘Bir siyasi hareketin 22 sene iktidarda kalması tez konusudur’

Ortahisar Belediye Başkanı ve AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ahmet Metin Genç, seçim çalışmalarına AK Parti Of ve Hayrat teşkilatlarını ziyaret ederek devam etti.

Teşkilat mensuplarına hitap eden Başkan Genç, siyasete haksızlıklarla mücadele etmek için girdiğini ve bunu başardığını kaydederek, “Of her zaman bizi bağrına bastı. Bugün de bu katılımla beraber havanın soğuk olmasına rağmen bu salonu doldurdu. 14 Ağustos 2001 tarihinde kendisini milletine adamış, inancının ve medeniyetinin kendisine yüklediği sorumlulukla hareket eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kurulan AK Partimizde ben de o zaman 28 yaşında kurucu olarak görev aldım. Tabi ki, bunun bir sebebi vardı. 1994 yılında Dokuz Eylül Hukuk Fakültesi’ni bitirip hakimlik sınavına girdiğimde sen İmam Hatip Lisesi mezunusun diyen anlayış bütün sınavları geçmeme rağmen benim hakim olmama müsaade etmedi. Ben de bir daha bu sınava girmeyeceğim dedim. Ve o sınava bir daha girmedim. Ve zihniyetle mücadele etmek siyasetle beraber yapılacak bir iş dedim. Hepimizin gönlünde olan İstanbul İl Başkanlığından başlayıp Belediye Başkanlığıyla beraber hizmet startına devam eden Cumhurbaşkanımız partiyi kurarsa onun içinde yer alacağım diye karar verdim. Herkes imtina ederken ben ısrarla partinin kuruluşunda yer aldım. İyi ki de olmuşuz. Siyasi partiye yeni katılan bir genç olarak bir sene sonra il başkanı oldum. Yani il başkanı oldum ve 3 Kasım seçimlerine hazırlanıyoruz bir yandan da… Ve ilk programımızı o dönemde Of’ta yaptık ve çok hayırlı oldu” dedi.

‘CUMHURBAŞKANIMIZ SAYESİNDE MİLLETİMİZE MAHCUP OLMADIK’

AK Parti’nin 22 sene kesintisiz iktidarda kalmasının dünya siyasetinde tez konusu olacağını belirten Başkan Genç, “O zamandan bu zamana günler geçti, zamanlar geçti ve bugünlere geldik. Ama 22 seneyi değerlendirdiğimizde Tayyip Erdoğan sayesinde onun liderliğinde ve onun gayretinde ama arkasında Of gibi Trabzon gibi dimdik duran Türk milletinin kararlılığıyla beraber çok şükür epeyce mesafe kat ettik. Cumhurbaşkanımızın sayesinde milletimize mahcup olmadık. Yani bir siyasi hareketin arda arda 22 sene iktidarda kalmasına rağmen halkın teveccühüne mazhar olması Türk siyasetinin değil, dünya siyasetinin yazacağı bir tez konusudur. Ama bu bir hizmet aşkıdır ve hizmet yolculuğudur. Çünkü bu Tayyip Erdoğan biliyor ki, hizmet etmeyi de ancak size Cenabı Allah nasip ederse yapabilirsiniz.”

Trabzon’u 31 Mart Yerel Seçimlerinde AK Parti’nin en çok oy alarak şampiyon olduğu bir şehir haline getireceğini ifade eden Başkan Genç, “Bu seçimle beraber Recep Tayyip Erdoğan’ın uluslararası arenada elini de, sözünü de kuvvetlendirmemiz lazım. Hani ABD’nin başkanı darbeyle deviremiyoruz bunları, seçimle devireceğiz dedi ya. Ama evvel emirde Allah’ın inayeti ve asaletli Türk Milleti buna müsaade etmedi ve etmeyecek inşallah. Buna yürekten inanıyorum. Tabi sorunlarımız var, Of’umuzda var, ilçelerimizde var, vatandaşımızın sorunları, dertleri var. Bunlardan beri konuşmuyorum, bunları da bilerek konuşuyorum. Ama bütün bu sorunları devraldığı günden itibaren gece gündüz demeden çözmeye gayret eden bir Recep Tayyip Erdoğan var. Onun bu anlayışına hizmet vermek zorundayız. Biz de ona söz verdik. Dedim ki, Sayın Cumhurbaşkanım beni takdirlerinize mazhar gördüğünüz için çok onur duydum, ama inşallah bunun karşılığını da bütün gücümüzle, bütün gayretimizle beraber en yüksek değerde alıp sizin önünüze getireceğim. Neye güvendim, Of’a güvendim. Bu sözü verdim Cumhurbaşkanımıza” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir