X CEO’sundan Android kullanıcılarına müjde!

Şimdi bu özellik Android’e de geliyor. X’teki bir mühendis olan @enriquebrgn, haberi bir gönderide paylaştı: “Sesli ve görüntülü aramalar X bugün yavaş yavaş Android kullanıcılarına sunuluyor! Uygulamanızı güncelleyin ve annenizi arayın.”

X’in CEO’su Linda Yaccarino, kendisi ve sahibi Elon Musk’un “her şey” uygulaması oluşturma planının bir parçası olarak platformda görüntülü sohbeti ilk kez geçtiğimiz ağustos ayında duyurmuştu.

X, Android kullanıcıları için sesli ve görüntülü görüşme sunacak

Elbette, sesli ve görüntülü arama yapma da dahil olmak üzere büyük planlarıyla birlikte gelen avantajlar öncelikle yalnızca premium abonelere açık. Bununla birlikte, Musk’un hayallerini finanse etmeye yardımcı olsun ya da olmasın, herhangi bir kullanıcı çağrı alabilir (bunun size ayda 8 dolara veya yıllık 84 dolara mal olacak).

WhatsApp, Zoom, Teams ve daha fazlası sizin için yeterliyse X’te aramaları kapatmak kolay. Ayarlara gidin ve gizlilik ve güvenlik’e tıklayın, ardından mesajları yönlendirin. Burada, sesli ve görüntülü aramayı etkinleştir yazan ve kapalı olduğundan emin olabileceğiniz bir seçenek göreceksiniz. Alternatif olarak, X’te sizi kimlerin arayabileceğini kontrol edebilirsiniz. Sınırlar, adres defterinizdeki kişileri, doğrulanmış kullanıcıları ve takip ettiğiniz kişileri kapsıyor. Hattın diğer ucundaki kişinin sizinle iletişim kurmak için telefon numaranıza ihtiyacı olmadığından, bu kısıtlamalar istenmeyen aramalardan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir